LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

> Diskuze: zprávička Microsoft se brání nařčením Opery a jejich argumenty bych poklád.....

18.12.2007 05:57 / MaReK Olšavský
Microsoft se brání nařčením Opery a jejich argumenty bych pokládal za rozumné. O argumentaci MS píší na stránkách News.com. Opravdu si myslím, že Opera by se měla soustředit na vlastní vývoj a propagaci, napadaní na ní vrhá spíše špatné světlo.

Četl jste to?!
(link)
18.12.2007 09:05
Aleš Kapica

Jestli je podle vás rozumná argumentace typu: "Věříme že začlenění prohlížeče zvýhodňuje uživatele" a "Internet Explorer je téměř celou dekádu integrální součástí OS která podporuje širokou paletu webových standardů", tak potěš koště.
Integrace prohlížeče do OS jednoznačně znevýhodňuje prohlížeče, které jsou závislé na jejich komerčním nasazení (což Opera po dlouhou dobu byla), A navíc zcela jednoznačně vede k monopolizaci. Místo toho aby tak uživatelé vybírali prohlížeč podle kvality, tak jej vybírají podle dostupnosti, čímž zase ovlivňují zpracovatele externích aplikací, co kurví webové standardy, jen aby dosáhli bezproblémového zobrazení v té integrované zmršenině.
Naopak tato integrace měla být napadena už dávno. Jenže tehdy pravděpodobně nebyly k dispozici účinné páky.

Re: Četl jste to?!
(link)
18.12.2007 10:24
MaReK Olšavský
Věk: ( ~46 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Aleši, tak Ty jsi jeden z těch od kterých bych tuto argumentaci nečekal. Určitě víš, že IE se stará o drtivou většinu gui v MS Windows, to že umí prohlížet i webové stránky je spíš jen příbal, asi tak jako Konqueror.

Jasně lepší by byly MS Win bez Exploreru, už vidím jak uživatel hledá někde nějaké CD s browserem, nebo jej stahuje wgetem, já to zvládnu v pohodě, ale BFU? Asi ne.

Jakto, že vývojáři Mozilly zabrali tak veliký podíl na trhu prohlížečů a vyspělejší Opera pořád nic? To nebude Microsoftem, člověče, probral se.

Re: Četl jste to?!
(link)
18.12.2007 11:22
Aleš Kapica

Korektní přístup je, když dodavatel PC dodá kromě instalačního CD OS také instalační CD s dalším software. Dělají to tak u jiného softu, nevím, proč by browser měl být výjimkou.

Takhle se začíná soft od MS podobat kompaktnímu instalačnímu balíku se vším všudy (tak jako je tomu u Apple). Ok, proč ne. Jenže nikdo z halasných kritiků Opery si jaksi neuvědomuje že MS tímto krokem podráží nohy všem komerčním firmám, které pak za babku skupuje a tak pozvolna získává absolutní monopol na trhu. Nějaký open source ho nemůže vůbec rozházet, protože při jeho použití svoje prachy vyinkasuje tak jako tak. Navíc díky tomu že jeho kódy jsou neveřejné bude mít vždy konkurenční výhodu.

Re: Četl jste to?!
(link)
18.12.2007 11:25
Aleš Kapica

Nebo vám přijde náhoda, že MS přetahuje čím dál víc linuxáků do svých řad? Nebudou programátoři a administrátoři, nebude na serverech ani linux, protože nebude kdo by pro něj dělal aplikace a kdo by je spravoval. Resp. bude jich takový nedostatek, že se firmám vyplatí raději cálovat za produkty na bázi MS.

Re: Četl jste to?!
(link)
18.12.2007 18:02
vylik

Proč lidé nepoužívají Operu? Co jim na ní vadí? Proč raději stáhnou a nainstalují Firefox, když chtějí opustit Internet Explorer nainstalovaný přímo v systému? To jsou otázky, které by si Opera měla klást. A pokud chce změnit svůj podíl mezi prohlížeči, měla by s tím něco začít dělat u sebe.
Vinit někoho jiného z vlastních chyb, je vždy snažší než zapracovat a zlepšit se.
To mě hoši z Opera software hodně zklamali. Jakpak si tu Operu a jiné prohlížeče lidé stáhnou, když nebudou mít ve Windows internetový prohlížeč.
Když Opera Software před nějakým rokem přešla u Opery z placeného prohlížeče (shareware) na freeware, určitě očekávala, že díky tomuto novému modelu distribuce získá Opera na vyšší popularitě a tím pádem získá Opera Software více peněz od společností Google/Yahoo za integrované vyhledávání v prohlížeči. Není totiž žádným tajemstvím, že webové prohlížeče zdarma jako Firefox či Opera mají hlavní zdroj příjmu právě z této oblasti. Prostě peníze až na prvním místě!
Ať se to pánům z Norska líbí či ne, jejich prohlížeč pro desktop zkrátka netáhne. Mohou se chlubit prohlížečem, který je možné ovládat hlasem (používá to někdo?), mohou se chlubit tou či onou funkcí, ale od řady lidí nakonec slyší „je to příliš přeplácané“, „neumí to to, nač jsem zvyklý“ či prosté (bohužel i tak to je) „vypadá to jinak než ostatní programy“. Dokud na tyto připomínky neuslyší, nedočkají se lepší výsledků. Volání po obecném blahu na webu je v tomto případě pouze zástěrka.

Re: Četl jste to?!
(link)
19.12.2007 16:24
Aleš Kapica

Proboha kde jste přišel na to, že by Opera někoho obviňovala z vlastních chyb?! Pokud vím, tak pouze podala k Evropské komisi stížnost, že MS svým uživatelům nedává při instalaci na výběr jaký prohlížeč chtějí používat a zneužívá tak toho, že je jeho produkt součástí výchozí instalace.Toť vše.

A zcela očividně čekala na vytvoření precedentu, kterého se jí dostalo kauzou kolem přehrávače multimédií.

Nechápu tu hysterii na českých linuxových serverech, kde by naopak měli být jen rádi, že se konečně našel někdo ochotný nasadit svou kůži ve sporu s Microsoftem, místo neustálého žehrání nad jeho nekalými praktikami.

Re: Četl jste to?!
(link)
19.12.2007 16:27
Aleš Kapica

Bohužel se nemohu ubránit dojmu, že ono znepokojení pramení z komunity kolem mozilly. Ale proboha proč? Vždyť jim to přeci může být úplně šumák když mají tak skvělý konkurenceschopný produkt. Že by jim tím pádem vyschnul nějaký zdroj příjmu?

Re: Četl jste to?!
(link)
20.12.2007 06:49
MaReK Olšavský
Věk: ( ~46 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Já se nemohu ubránit dojmu, že Opera si chce soudně vynutit to, co se jí nedaří kvalitou a propagací. Kdyby MS bránil cizím vstupu na svůj trh, prorazila by Mozilla tak silně? Opera měla stejnou příležitost a vypadá to, že ji prokoučovala.

Re: Četl jste to?!
(link)
20.12.2007 21:58
vylik

Naprosto s Vámi souhlasím.

Re: Četl jste to?!
(link)
20.12.2007 22:15
vylik

Proboha to snad nemyslíte vážně, aby MS přidával do svého vlastního operačního systému programy jiných výrobců. Kdyby tohle udělal u internetových prohlížečů, tak za chvilku budou to samé chtít jiné firmy u dalších softwarů, které jsou dodávané jako součást Windows. Za chvilku by se z výrobce operačního systému stal tak leda dealer ostatních firem.
Představte si například automobilku(BMW), které někdo diktuje, jaké díly a od jakého výrobce může ve svém vlastním autě použít. Tohle je vždy jen věc výrobce, co si do jejich automobilu namontuje. Seat, Citroen si bude stěžovat u evropské komise a BMW bude muset s BMW motory nabízet i Seat motory a Citroen převodovky. To by to dopadlo a takhle třeba nakonec u všech dílů v autě. Tak nakonec by jste si koupil místo BMW akorát slepenec od několika výrobců. Chtěl bych vidět jak by jste uplatňoval reklamaci jestli u BMW, protože prodal celek nebo i někoho jiného. Nakonec by závadu shazoval jeden na druhého a doplatil by na to jen konečný zákazník!

Zatímco opera žaluje u evropské komise, tak MS tvrdě maká viz. Internet Explorer 8 and Acid2: A Milestone http://blogs.msdn.com/ie/

DISKUZE

Četl jste to?! 18.12.2007 09:05 Aleš Kapica
  L Re: Četl jste to?! 18.12.2007 10:24 MaReK Olšavský
    L Re: Četl jste to?! 18.12.2007 11:22 Aleš Kapica
      L Re: Četl jste to?! 18.12.2007 11:25 Aleš Kapica
        L Re: Četl jste to?! 18.12.2007 18:02 vylik
          L Re: Četl jste to?! 19.12.2007 16:24 Aleš Kapica
            |- Re: Četl jste to?! 19.12.2007 16:27 Aleš Kapica
            | L Re: Četl jste to?! 20.12.2007 06:49 MaReK Olšavský
            |   L Re: Četl jste to?! 20.12.2007 21:58 vylik
            L Re: Četl jste to?! 20.12.2007 22:15 vylik
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

20.9.2018 10:04 / Jan Ober
Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

20.9.2018 10:00 / Jan Ober
Re: Gimp

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2020) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze