LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV



   

> Přehled novinek od 15.06.2009 - 21.06.2009

Nový software, články a zprávičky za tento týden.

21.6.2009 00:00 | Martin Charvát | Články autora | přečteno 7544×

Aktualizovaný nebo nově přidaný software:

wmToshiba - Aplet monitorující otáčky CPU větráčku u většiny Toshiba laptopů.

pdfasm - pdfsam je open source nástroj (GPL licence) určený pro práci s PDF soubory.

File::Scan - File::Scan umožňuje tvoření víceplatformových antivirových skenerů.

Dillon's Cron - Dillon's Cron je víceuživatelský cron.

Články:

Perl (81) - CGI - příprava webového serveru - Seriál o programovacím jatyku Perl.

Softwarové (NE) novinky (3) - Seriál o softwaru na našem portále - tentokrát na téma hry.

Blogy:

R.I.P. DesktopBSD?- Zamyšlení nad DesktopBSD.

Zprávičky:

Do Linuxového jádra byla implementována podpora vícedotyková technologie, jíž znají ti, kteří pracovali s novým systémem od Apple, nebo používají iPhone.

Google začal potichu testovat novou databázi, která by měla překonat limity dnešních relačních databází, Fusion Tables. Budou dostupné i zdrojové kódy nové databáze?

Na stránkách Linux Journalu vyšel článek o novinkách mezi software pro hudebníky, který upozorňuje na nové verze MusE, SuperCollider, Jackbeat, …

KDE4, respektive Plasma, umožňují rozšiřování funkčnosti pomocí tzv. plasmoidů. Jak psát vlastní plasmoidy se můžete dozvědět v krátkém článku na IBM developerWorks.

Jak si rychlostně stojí GCC vs ICC ve srovnání s Javou? Je lepší IBM JDK nebo Sun JDK? Na podobné otázky odpoví srovnání rychlostí Java vs C vs GCJ. Test byl nedávno rozšířen i o projekt Apache Harmony a JET.

Několik novinek o Androidu na ARMu přináší web Linux Devices. Gartner pochválil použitelnost Androidu na smartboocích a mezi firmami, které se chystají na pole ARM/Android je i Garmin-Asus.

Seriíl rozhovorů o programovacích jazycích, většinou vedený přímo s jejich autory, pokračuje rozhovorem s Joem Armstrongem o jazyce Erlang.

SUN Microsystems pravděpodobně ukončí projekt čipu Rock, který se protahuje již několik let bez konečného výsledku. Bude to jeden z důvodů, proč by měl Oracle zlikvidovat hardwarovou divizi SUN Microsystems?

Nejstahovanější open-source software včetně s informacemi o počtu stažení ze serveru SourceForge.net , naleznete zde. Žebříček je aktualizován každý den.

W3C, která definuje (nejen) webové standardy, se snaží tlačit na Apple kvůli jeho patentům, které zahrnují detekci verze prohlížeče a jeho upgrade. Nejde jen o Apple, ale jeho vymáhání by mohlo ohrozit i možnost automatické aktualizace Mozilly Firefox.

Netbooky, alespoň ty starší, se vyznačují poměrně malým displayem, proto provoz prohlížeče s běžnými panely může být nepříjemný. Pokud máte v oblibě ovládání ve stylu Emacsu a renderovací jádro Gecko, mohl by se vám líbit prohlížeč Conkeror, který je představen na stránkách Linux Journalu.

Netbooky s Androidem, které by měly využívat mikroprocesory ARM, to nebudou mít snadné,  Nvidia si myslí, že Windows CE jsou vhodnější, než Android. Stejně skeptičtí jsou i ARM a Asus.

Instalace a aktualizace software nejsou činnost, která by při práci zabírala nějak podstatnou část času, ale pomalý balíčkovací systém umí potrápit. Částečný obrázek o výkonu nejpopulárnějších systémů RPM a DEB si můžete udělat díky stránkám Linux Magazine. RPM je sice pomalejší, ale v některých vlastnostech Debianovský systém značně předčí.

Pár dní po nové Fedoře 11 se můžete podívat na termín vydání a plány pro další verzi.

Z konkurenčního tábora: Microsoft dělá velmi zajímavé kroky ve svém boji s konkurencí, ukončuje vývoj Oracle connectoru pro svou platformu .NET. Brzy budou podporovat jen svůj MS SQL Server a rozšíření pro ostatní databáze budou knihovny od třetích stran (ty bohužel nefungují vždy úplně dokonale ve Visual Studiu).

Nabídka zaměstnání:

Systémový inženýr - Linux/Unix (3604)

M.Ch.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.



Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze