LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV



   

Nejnovější SW   Celkem položek SW: 569   Nejstahovanější SW Vyhledávání
zobrazuji záznamy od 1 do 15 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ

> Přehled položek software : GRAFIKA rss icon
Název SW Home page Staženo
Pixie Plus http://www.mosfet.org/pixie 46220x
Prehliadač obrázkov v štýle ACD See. Pixie Plus dokáže okrem iného aj hromadné aplikovanie grafických zmien obrázkov (napr. kontrast, jas...), slideshow, či generovať vynikajúco vyzerajúce web albumy.
 
Gwenview http://gwenview.sourceforge.net/home/ 40020x
Gwenview je jednoduchý prohlížeč obrázku určený pro prostředí KDE 2.0. Načítání obrázků je možné prostřednictvím Qt knihovny. Pro snadnou navigaci můžete použít stromovou strukturu a seznam či malé náhledy.
 
Sodipodi http://sourceforge.net/[..]cts/sodipodi/ 37206x
Sodipodi je vektorový grafický editor. Narozdíl od svých současných kolegů (např. Karbon) používá koncepci v ovládání velice podobnou známému ("spíše" rastrovému editoru) Gimp, pročež může být pohodlnější právě pro uživatele zmíněného, nebo ty, kteří neradi používají KDE aplikace . Sodipodi je velice rychlý i při práci s komplexnějšími díly. Z panelu který má v sobě implicitně zakóvané dílčí palety nástrojů (ty lze samozřejmě odkódovat a rozházet po obrazovce), se celý program velmi jednoduše ovládá. K dispozici jsou základní vektorové tvary, práce s objektem (výplň, barva pera, modifikace podle řídících čar, zrcadlení, převádění čar na cesty apod.), lupa (oceníte předdefinovaná měřítka 1:1 1:2 a 2:1, zazoomování na objekty apod.) a nakonec je zde paleta modifikátorů spojnic, která umožňujě vyhladit spoj apod. Sodipodi samozřejmě podporuje krok zpět a vpřed, tisk a import bitmapy jako objektu. Co stojí za zmínku je ukládání do XML SVG formátu stanoveného jako standartního pro web konsorciem W3C.
 
EAGLE http://www.cadsoft.de/ 35882x
Editor plošných spojů EAGLE je uživatelsky přívětivý a výkonný nástroj pro návrh desek plošných spojů (DPS, PCB). Název EAGLE je zkratka, pocházející z původního názvu: Easily Applicable Graphical Layout Editor Program se skládá ze tří hlavních modulů Editor spojů Editor schémat Autorouter - Eagle Free Light: 2 vrstvé spoje, 1 list schématu, plocha 8x10 cm. - Eagle Standard: až 4 vrstvé spoje, 99 listů schématu, plocha 16x10cm. - Eagle Professional: až 16 vrstvé spoje, 99 listů schématu, plocha 160x160cm. * Ve všech verzích plná výbava knihoven, možnost postupných upgradů. * Plná kompatibilita od Free verze Light až po Professional. * Plně funkční výstupy na technologická zařízení pro výrobu ve všech verzích včetně Free (plotry, vrtačky, tiskárny). které jsou ovládány z jednoho uživatelského prostředí. Proto není třeba konvertovat netlisty mezi schématy a deskami.
 
Photo Comments http://www.net.in.tum.de/[..]gor/projects/ 35518x
Photo Comments je nástroj, ktorý slúži na konvertovanie medzi rozličnými komentármi a popismi pre digitálne fotografie.
 
Imview http://www.cmis.csiro.au/[..]albot/imview/ 33137x
Program na prohlížení obrázků (dokonce 2D i 3D), který dále umožňuje širokou škálu úprav. Je možné zjistit informace o prohlíženém obrázku.
 
Dia http://www.gnome.org/[..]projects/dia/ 30445x
Dia je velice užitečný prográmek pro všechny, kdož potřebují občas schematizovat cokoliv. Jako většina GTK aplikací čerpá z ovládání a koncepce GIMPu, pro který bylo GTK napsáno. Dia není nijak složitý program. Po spuštění zobrazí paletu nástrojů, knihovnu symbolů a nastavení pera a výplně. Do okna nového souboru lze dle libosti umísťovat různé objekty : text, čáry, základní primitiva (elipsa, obdélník, polygon, beziergon),bitmap a samozřejmě předdefinované obrazce z knihovny (ta má několik kategorií). Tohle všechno pak lze, jak se v diagramu očekává, pospojovat čarami. Dia je jak bylo řečeno primárně určen k tvorbě diagramů a tudíž je nemyslitelné, že by čáry nešly přizamknout k objektu pro případ reorganizace schématu. Mimo běžné "vzdušné čáry" obsahuje Dia ještě dva další nástroje pro kreslení čar s pravoúhlým zalomením, a dva nástroje pro kreslení křivek (bezierova, arc). Knihovna obsahuje zdáse poskromnu od každého trochu, po projití zjistíte, že Vám nic nechybí :). Od pár ulítlých symbolů jako srdíčka a šipky typu "Jděte tudy", přes normalizované značky modelování SDL diagramů, symboly logických prvků, pár cívek a kondenzátorů (opravdu velice strohé, stačí to ale na kreslení schémat do protokolů na SPŠ) až po normalizované značky CISCO pro modelování rozsáhlých sítí (autor se netají tím že právě tím se zabývá (zabýval)). Další "vychytávkou" Dia je možnost použití "plugins" - zásuvných modulů (to souvisí s knihovnou protože její kategorie a objekty v nich jsou pluginy), které rozšiřují funkci programu. Kupříkladu lze volat různé funkce dia v Phyton skriptech. To je ale jentak bokem, protože je to poměrně nezdokumentované (čerpejte z http://mail.gnome.org/archives/dia-list/2001-July/msg00054.html). Z funkcí dále oceníme možnost ukládání změn do vrstev podobně jako u gimpu, takže pokud navrhujete databázi tak si můžete udělat i takto pořádek v jednotlivých členech Hlavní výhodou Dia je možnost exportu do "mnoha" různých formátů (mnohem mysli mnoho formátů, které lze pak někde použít). Asi nejvýznamnějším je export do postscriptu, nebo do TeXovskych maker, ktere oba vyuzijete pri dalsim pouziti diagramu v TeXovych dokumentech. !! Pokud chcete exportovat do TeXu používejte čáru síly 1 (pero síly 1px). Další možností je použít formát SVG který by se měl dát s úspěchem nechat používat třeba na webu, protože je standardem stanoveným w3c pro vektorovou grafiku na internetu. Nativním formátem zjevně XML.
 
Electric Sheep http://electricsheep.org/ 29997x
Jeden z nejzajímavějších šetřičů obrazovky. Distribuovaný výpočet barevně a tvarově velmi zajímavých IFS fraktálů z mnoha počítačů na Internetu je na centrálním serveru převáden do plynulé navazující animace, která je poté zpět posílána "spícím" počítačům. Šetřič představuje klienta, který v nevyužitých cyklech CPU počítá jednotlívé snímky animovaného IFS fraktálu a ty poté posílá jako JPEG obrázky na centrální server. Tam se vyřadí některé nepovedené obrázky a poté se spojí obrázky příbuzných parametrů do animace, která se zkomprimuje do formátu MPEG, klienti ji stáhnou a přehrávají. Takto se vytváří "kolektivní sen" mnoha počítačů. Zajímavé sny je možno také stáhnout ve vyšší kvalitě, nebo zakoupit na DVD či na plakátu.
 
XnView http://www.xnview.com/ 29509x
XnView slouží k prohlížení a konverzi obrázků. Umožňuje import 400 různých druhů grafických formátů a export do 50 druhů, základní operace s obrázky (zvětšování, zmenšování, změna počtu barev, aplikace filtrů a efektů na obrázky, ...). Konverze obrázků je možné provádět i z příkazové řádky (vhodné pro shell skripty).
 
FreeWRL http://www.crc.ca/FreeWRL/ 28797x
FreeWRL je volne šíriteľný VRML prehliadač pre Linux a OS X. Spĺňa alebo prevyšuje požiadavky VRML97. Môže bežať buď samostane alebo vo web browseri.
 
lignumCAD http://lignumcad.sourceforge.net/ 27094x
Specializovaný CAD pro návrh nábytku.
 
GNOME Photo Printer http://www.fogman.de/[..]pp/index.html 26058x
Gnome Photo Printer je aplikace pro snadný tisk fotek. Jednoduše přetáhnete fotky do okna, vyberete uspořádání, papír, tiskárnu a voala, fotky jsou hotové.
 
potrace http://potrace.sourceforge.net/ 25646x
Potrace je program, který dokáže převést černobílý bitmapový obrázek do vektorové podoby. Vstupní soubory musí být bitmapy (PBM, PGM, PPM, nebo BMP formátu) a defaultním výstupem je Encapsulated PostScript file (EPS).
 
Moonlight 3D Atelier http://www.moonlight3d.com/ 23107x
3d animační a modelovací nástroj. Modelovat lze jak pomocí klasické ploškové reprezentace těles, tak pomocí Beziérových a NURBS ploch. Výslednou scénu lze vyrenderovat pomocí ray-tracingu nebo radiozity.
 
Digikam http://digikam.sourceforge.net/ 21745x
Digikam je frontend pro gphoto2 spolupracující s digitálním fotoaparátem. Měl by umožňovat spojení s foťákem, prohlížet obrázky, stahovat je a mazat. Automaticky detekuje připojení fotoaparátu k počítači.
 
zobrazuji záznamy od 1 do 15 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze