LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

Nejnovější SW   Celkem položek SW: 239   Nejstahovanější SW Vyhledávání
PRVNÍ<<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 16 do 30 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ

> Přehled položek software : HRY-->ostatní rss icon
Název SW Home page Staženo
jQuizShow http://quizshow.sourceforge.net/ 6845x
jQuizShow je hra založena na populární tv soutěži "Chcete být milionářem". Můžete si sami přidat vlastní otázky.
 
PPRacer http://racer.planetpenguin.de/index.php 6639x
PPRacer obdoba hry TuxRacer.
 
Cavez of phear http://www.x86.no/[..]cavezofphear/ 6487x
Pamatujete si na Bouder Dash? A chcete si ho zahrát v Linuxu a navíc v textovém módu? Jestli ano, tak to je Cavez of phear hra pro Vás. Hra podporuje i tvorbu vlastních map, editor je přiložen.
 
Neverputt http://icculus.org/neverball 6136x
3D minigolf
 
Wormz http://lide.punknet.cz/[..]ri/wormz.html 5886x
Síťová hra pro více hráčů, podobná hře Červi
 
2Pong http://twopong.sourceforge.net/ 5625x
2Pong je klon ping-pongu. Je zde jedna zvláštnost oproti ping pongu, a to, že se hraje s dvouma pinpongovýma míčkama. Varitanty hry: normální ping pong se čtyřmi úrovněmi obtížnosti, hra se dvouma míčkama, hra pro čtyři hráče. Tato hra se dá hrát také po síti.
 
Moon-Buggy http://www.hangout.de/[..]gy/index.html 5419x
Moon-Buggy jednoduchá hra, kde je vaším úkolem řídit lunární vozítko.
 
Gallipoli: The Game http://www.um.com.au/[..]allipoli.html 4126x
Dostaňte vojaky na základnu.
 
Battle Pong http://www.icculus.org/battlepong/ 4031x
Battle Pong je hra, kterou vyrobil Scapegoat Software na Linux pro hrací konzolu IceBox. Tato hra v sobě kombinuje základní prvky her jako je hokej a souboj Mortal Kombat. Podporované jsou dvě varianty souboje: hra proti počítači, a hra proti vášemu protihráčovi.
 
Xwelltris http://xnc.jinr.ru/xwelltris/ 3874x
Xwelltris je klon jedné velmi (ale opravdu velmi) populární ruské hry, konkrétně Tetrisu Tato variace přidává zcela nové a dosud nevídané prvky. V podstatě jde o to, že se nehraje v rovině jako obvykle, ale spíše v jakémsi pseudoprostoru, kam padají kostičky dolů do jakési zakřivené trubky a místo do řádků se skládají do rovin, pročež budete ze začátku neustále kroutit hlavou a nechápat, co se po vás chce, ale věřte, po pár minutách to přijde skoro samo.
 
SClient http://sclient.linux.se/ 3863x
SClient je malý MUD klient pro X.
 
Freedroid RPG http://freedroid.sourceforge.net/ 3768x
RPG hra, kde se vžijete do role linuxového tučňáka Tuxe a vašimi nepřáteli jsou MS roboti.
 
KAtomic http://en.wikipedia.org/wiki/KAtomic 3434x
Oblíbená komerční hra Atomix byla kompletně přenesena do prostředí Linuxu pod názvem KAtomic. Smyslem hry je sestavit molekuly známých sloučenin z atomů, počínaje vodou. Molekuly můžete uvést do pohybu, ale zastaví se jedině o zeď, a právě to dělá hru zajímavou. Chemické znalosti nepotřebujete; každá nová molekula se představí svým schématem, takže víte, jak má vypadat kýžený výsledek. KAtomic je hra náročná na přemýšlení a dlouhodobé plánování, protože jediná chyba může znemožnit splnění úkolu. Hra je plně počeštěná včetně názvů chemikálií jako kyselina mravenčí.
 
Wyvern http://www.cabochon.com/ 3005x
Wyvern je, jak už sám název napovídá, hra z fantasy prostředí draků, králů, rytířů, překrásných elfů a zlých čarodějů. Jedná se o internetové RPG, kde smyslem je pomáhat si v životě Vaší vlastní postavy s ostatními hráči, společně plnit různé úkoly, či se společně vydat do temných kobek pro poklad. Pro takováto online obírátka o volný čas se vžil název MORPG (multiplayer online rpg). Hra je co do ovládání rozhodně příjemnější než textové nudy, ale zase se nesnaží hráče o příkazy úplně obrat a vše nahradit perfektní grafikou, která zabere půl disku (to mi strašně vadí na UO, kterou už díky wyvernu skoro nehraji). Grafika Wyvernu je pro zmlsance ošklivá, ale na druhý pohled se až nečekaně zalíbí (mně se líbíla už na ten první :), je použito jednoduchých "spritů" o velikosti cca. 32x32 pixelů a svět je složen z takovýchto čtverečků. Všechno je krásně přehledné a navíc grafika opravdu vzbuzuje rpg dojem (nevím, prostě mám rád takovéhle retro a kdybych si nějak představoval "grafiku k dračáku" bylo by to právě tak jak jí má vyvedenu Wyvern, ostatně pohlédněte na obrázky : http://www.cabochon.com/screenshots/newbie.jpg).Díky grafice je Wyvern klient je poměrně malá záležitost, navíc napsaná v Javě, takže si ho můžete nahrát i na počítač ve škole nebo v práci (všude tam kde je java runtime) nezávisle na operačním systému, což asi u Ultimy nebo podobných molochů nehrozí. Wyvern používá poměrně standartní příkazovou symboliku (přijít na políčko kde leží věc a napsat "get věc" atd.) Pokud si člověk projde tutoriál, má ovládání v krvi po prvních 14 dnech hraní. Z herního hlediska může Wyvern nabídnout opravdu velice mnoho. Propracovaný skills a exp systém, rozsáhlou herní mapu, velice širokou paletu ras a povolání, opravdu veliké množství různých předmětů, vypečené a dungeony jejichž nástrahy Vám doslova budou pít krev nebo nespočet monster co na Vás bude číhat. Jediným ouvejs pro našince může být to, že pro teamplay a vůbec herní požitek je potřeba angličtina (s mojí čtyřkovou lámanou to pořád není ono, ale je to motivace). Wyvern funguje i na Linuxovém palmtopu Sharp Zaurus.
 
Rocks'n'Diamonds http://www.artsoft.org/[..]cksndiamonds/ 2814x
Skvělá hra, ve které má hlavní hrdina (to jste jako vy) za úkol posbírat veškeré diamanty, bránit mu v tom však budou nejrůznější nástrahy. Linuxová verze hry Boulder známé snad ze všech platform.
 
PRVNÍ <<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 16 do 30 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

20.9.2018 10:04 / Jan Ober
Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

20.9.2018 10:00 / Jan Ober
Re: Gimp

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2022) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze