Tato malá destička je díky své spotřebě ideální pro nasazení jako malý webový server,
má pro to samozřejmě i dostačující výkon . V dnešním díle si předvedeme instalaci lehkého
webserveru Lighttpd , správu pomocí PuTTY a FTP přístup.
Jedním z dalších užití tohoto počítače může být i multimediální centrum. Z počítače připojeného k televizi si můžete pouštět svou oblíbenou hudbu, filmy nebo i streamovat videa z YouTube. K tomu všemu poslouží distribuce XBMC.
Egroupware není jen webová aplikace - události z kalendáře a kontakty ze svého
serveru můžete mít i ve svém mobilním telefonu. V dnešním článku si ukážeme,
jak propojit Egroupware a Android.
V druhém díle seriálu o kapesním ARM počítači Raspberry Pi si předvedeme zapojení periférií , instalaci operačního systému a jeho konfiguraci . Věnovat se zde budeme hlavně distribuci Debian.
Nedávno byl do světa vypuštěn nový miniaturní levný počítač se jménem Raspberry Pi . Na ploše velikosti kreditní karty nalezneme dostatečný výkon pro multimediální centrum nebo i plnohodnotné PC.
V minulém díle jsme se podívali na 8-mi bitový osobní počítač Commodore
VIC-20. V tomto díle si řekneme něco o jeho následovníku, a to konkrétně o Commodore 64 (nazýván též C64, C=64, CBM 64, VIC-64).
První část článku o úpravě prostředí desktopu se zabývá jednotlivými
specifikacemi standardů freedesktop.org, popisem menu, položek menu,
specifikací grafických témat ikon a adresářovou strukturou, ve které
se jednotlivé desktopové položky nacházejí.
Ranger je souborový manažer pro příznivce práce v terminálu a pro fanoušky programovacího jazyka Python. Pokud hledáte minimalistický souborový manažer spolupracující s ostatními programy v textovém režimu, neměl by Ranger uniknout vaší pozornosti.
Dnes si představíme jeden sympatický hudební přehrávač pracující v textovém režimu s podporou velkého množství hudebních formátů a pohodlným způsobem ovládání.
Ubuntu určitě zná snad každý a je jednou z nejpopulárnějších distribucí Linuxu. Každý půlrok vydává sadu aktualizací, přičemž nyní se tato sada aktualizací jmenuje Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin a bude mít prodlouženou podporu na 5 let. Co nového tedy letos přenese Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin? Pojďme se na to podívat.
Máte-li na starosti více serverů, začne se vám postupně v šuplíku hromadit
množství různých téměř použitelných disků, které jsou pro použití v serveru
nespolehlivé, ale je vám líto je vyhodit. Co s nimi? Pokud najdete a opravíte
špatné sektory, případně se špatným oblastem na disku vyhnete, můžete takový
disk používat pro méně náročné účely ještě dlouhá léta.
V dnešním dílu Ruby si neukážeme ani žádné nové prvky jazyka Ruby, ani žádné nové programátorské techniky, přesto rozhodně nelze říct, že by byl nezajímavý či dokonce nedůležitý. Obě části se totiž budou zabývat tím, kterak vytvářet kód, jenž bude i z dlouhodobého hlediska použitelný, spravovatelný a rozšiřitelný.
28.11.2018 23:56/František Kučera Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1
12.11.2018 21:28/Redakce Linuxsoft.cz 22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář
6.11.2018 2:04/František Kučera Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář
9.9.2018 14:15/Redakce Linuxsoft.cz 20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business.
Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář
12.8.2018 16:58/František Kučera Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář